Z NOTATNIKA STRAŻNIKA


Starsza Pani zasłabła - przewieziona do szpitala.

01.10.2019r.

 

Podczas patrolu ul.  11 Lutego strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która zasłabła i leży na ławce. Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce gdzie zastali starszą Panią. Kobieta była przytomna ale nie można było nawiązać z nią kontaktu. Strażnicy bezzwłocznie wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego, a sami udzielili Pani pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyły na miejsce zespół pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu Pani do szpitala o czym powiadomiono męża kobiety.

 


Potrącona kobieta na przejściu dla pieszych – ustalono sprawcę.

01.10.2019r.

 

Podczas patrolowania ul. 3-go Maja strażnicy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety. Zgłaszający interwencję wskazał młoda kobietę, która w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżający pojazd. Kobieta posiadała ranę nogi. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, natychmiast udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji. Nim na miejsce przybyły służby bezzwłocznie ustalili świadków zdarzenia, a także dane sprawcy potrącenia, który był na miejscu zdarzenia. Przybyli na miejsce ratownicy pogotowia zajęli się poszkodowaną, a następnie zabrali Panią do szpitala w Lubinie. Ustalenia z miejsca zdarzenia strażnicy przekazali przybyłym na miejsce policjantom WRD KPP Polkowice, którzy przejęli prowadzenie dalszych czynności wyjaśniających.

 


Bił psa, a ten broniąc się ugryzł go w rękę.

30.09.2019r.

 

W ramach współpracy z KPP w Polkowicach na prośbę dyżurnego policji, strażnicy udali się na ul. Hubala w poszukiwaniu mężczyzny, który bił trzymanego przez siebie psa, a który broniąc się ugryzł swego oprawcę. Mężczyzna usłyszawszy od zgłaszającego interwencję, że zawiadomi Policję,  oddalił się w nieznanym kierunku. Przybyli na miejsce strażnicy bezzwłocznie ustalili wygląd mężczyzny oraz psa, który przekazali dyżurnemu Straży Miejskiej, a sami udali się na penetrację terenu w jego poszukiwaniu. Po chwili otrzymali informacje od operatora monitoringu SM, iż poszukiwany pies biega bez opieki za sklepem „Pola” przy ul. Hubala. W związku z tym, że pies nie posiadał mikroprocesora, a wstępne czynności nie doprowadziły do ustalenia właściciela, strażnicy odłowili psa i przekazali go właścicielowi hotelu dla zwierząt w Przemkowie. Następnego dnia do Straży Miejskiej zgłosiło się dwóch mężczyzn w poszukiwaniu psa, który uciekł im dnia poprzedniego. Strażnicy w jednym z mężczyzn natychmiast rozpoznali sprawcę pobicia psa, który jak się okazało posiadał również rany na dłoni po pogryzieniu. Drugim mężczyzną okazał się właściciel psa. Obaj mężczyźni twierdzili, że pies ugryzł jednego z nich gdy ten wyszedł z nim na spacer i próbował odpiąć zwierzę ze smyczy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem, zabronionym przez Ustawę o ochronie zwierząt, mężczyźni zostali przekazani przybyłemu na miejsce patrolowi Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.

 Pomoc w dostaniu się do mieszkania

12.04.2019

 

W dniu 27.03.2019r. o godzinie 22.15 strażnicy SM Polkowice patrolujący teren miasta zostali poproszeni przez mieszkankę miasta o pomoc w dostaniu się do mieszkania. Jak oświadczyła kobieta jej drzwi się zablokowały i nie może dostać się do środka. Strażnicy odblokowali drzwi i naprawili jeden z zamków umożliwiając kobiecie wejście do mieszkania.

 


Uszkodzona studzienka

12.04.2019

 

W dniu 29.03.2019r. o godzinie 12:00 mieszkaniec miasta poinformował strażników o niewłaściwie zabezpieczonej studzience, która może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Patrol SM udał się we wskazane miejsce i potwierdził zgłoszenie, stwierdzając, iż pokrywa studzienki jest popękana, a metalowa rama utrzymująca ją jest uszkodzona. Strażnicy zabezpieczyli studzienkę oraz wykonali dokumentację zdjęciową, która została przekazana do Urzędu Gminy w celu poinformowania właściciela obiektu o konieczności jego naprawy.

 


Ujęty sprawca niszczenia samochodu - ul. Skrzetuskiego

12.04.2019

 

W dniu 31.03.2019r. około godziny 5.10 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na teren ul. Skrzetuskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który dewastuje zaparkowany tam samochód, kopiąc i uderzając w karoserię i szyby. Na miejscu zdarzenia patrol SM ujął opisanego sprawcę. Mężczyzna stawiał czynny i bierny opór oraz nie chciał podporządkować się wydawanym mu poleceniom wobec czego zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego, a po obezwładnieniu umieszczono go w radiowozie służbowym. Następnie ustalono właściciela uszkodzonego pojazdu, który przybył na miejsce zdarzenia i zabezpieczył swój pojazd. Ujęty sprawca niszczenia mienia większej wartości został przewieziony do KPP P-ce i przekazany policji do dalszych czynności służbowych.

 


Kotek na drzewie - ul. Skrzetuskiego

12.04.2019

 

W dniu 31.03.2019r. około godziny 16.05 strażnicy udali się na ulicę Skrzetuskiego w związku ze zgłoszeniem mieszkańców o kocie, który nie może sam zejść z drzewa i siedzi na nim od kilku godzin i przeraźliwie miauczy. Na miejscu zdarzenia strażnicy zabezpieczyli teren, a strażacy z JRG po rozstawieniu drabiny ściągnęli przestraszone zwierzę z drzewa. Kot został przekazany ustalonemu właścicielowi.

 


Miłosne igraszki na dworcu PKS

12.04.2019

 

Wiosna za oknami sprzyja rozkwitowi uczuć o czym przekonał się mężczyzna chcący skorzystać z poczekalni dworca PKS przy ul. Młyńskiej w dniu 06.04.2019r. o godzinie 21.25. Po wejściu na teren poczekalni zobaczył roznegliżowaną parę, która na jego oczach zaczęła miłosne igraszki. Mężczyzna opuścił teren dworca i wezwał na miejsce strażników. Patrol SM bezlitośnie przerwał miłosne uniesienia przeprowadzane w miejscu publicznym przez parę znanych im z widzenia bezdomnych osób. Po założeniu przez nich ubrań przeprowadzono z nimi czynności wyjaśniające za wykroczenie związane z wywołaniem zgorszenia w miejscu publicznym i wyciągnięto sankcje karne przewidziane w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

 Zapalona sadza w kominie - ul. Bławatkowa

28.03.2019

 

W dniu 12.03.2019r. o godzinie 8.40 strażnicy SM Polkowice patrolujący teren ulicy Bławatkowej zauważyli silne zadymienie wydobywające się z komina jednej z posesji. W związku z powyższym wykonali kontrolę posesji pod kątem spalania odpadów – nie potwierdzając takiego faktu. W trakcie kontroli ujawniono, iż gęsty dym pochodzi najprawdopodobniej od zapalonej sadzy w przewodzie kominowym, w związku z czym właściciel posesji wezwał na miejsce zespół JRG PSP. Po ich przybyciu patrol SM odstąpił od dalszych czynności.

 


Wyrzucanie gruzu - ul. Kominka

28.03.2019

 

W dniu 14.03.2019r. o godzinie 19:30 patrol SM udał się na ulicę Kominka gdzie według zgłoszenia nn. mężczyzna wykonujący prace remontowe w jednym z lokali handlowych zrzuca, bez zabezpieczenia, gruz z piętra. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie i przeprowadzili czynności wyjaśniające ze sprawcą wykroczenia. Za swoje zachowanie został on pociągnięty do odpowiedzialności karnej zgodnie z zapisami ustawy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

 


Nietrzeźwy potrzebujący pomocy - ul. Dąbrowskiego

28.03.2019

 

W dniu 17.03.2019r. około godziny 12.05 strażnicy patrolujący miasto udali się na teren Parku przy ul. Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o leżącym tam mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia zastano starszego nieprzytomnego mieszkańca miasta. Ponieważ mężczyzna był niekomunikatywny, znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu oraz posiadał widoczne obrażenia głowy na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Psy bez nadzoru - ul. Polna

28.03.2019

 

W dniu 20.03.2019r. około godziny 10.00 strażnicy udali się na ulicę Polną w związku ze zgłoszeniem mieszkańców o dwóch dużych psach biegających bez opieki w miejscach publicznych. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli opisane psy przypominające wilczury. W związku z powyższym na miejsce wezwano pracownika schroniska w Przemkowie, z którym podjęto próby odłowienia zwierząt. W trakcie tych czynności ustalono właściciela jednego z psów, który złapał swoje zwierzę, a za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym. Drugi pies oddalił się w kierunku pobliskich zabudowań i zniknął z pola widzenia strażników.

 Wypalanie odpadów - Sobin

15.03.2019

 

W dniu 27.02.2019r.  o godzinie 14.25 strażnicy SM Polkowice wykonujący kontrolę posesji w miejscowości Sobin, pod kątem spalania odpadów w instalacjach grzewczych budynków mieszkalnych, na terenie jednej z posesji zauważyli silne zadymienie. W toku podjętych działań ujęto na gorącym uczynku sprawcę spalania na wolnym powietrzu odpadów zielonych. Ww. osobie nakazano natychmiastowe ugaszenie ogniska, a następnie nałożono na nią mandat karny za spalanie odpadów poza wyznaczonymi spalarniami.

 


Sprawca wyrzucania odpadów ukarany mandatem - Sobin

15.03.2019

 

W dniu 28.02.2019r.  o godzinie 14:30 patrol SM  kontrolujący nielegalne składowisko odpadów na jednej z działek w miejscowości Sobin ujął mężczyznę, który wysypywał zebrane z czyszczenia ulic odpady. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, zaś sprawę nielegalnego składowania odpadów przekazano do odpowiedniego wydziału Urzędu Gminy celem prowadzenia dalszych czynności.

 


Silne zadymienie - teren miasta

15.03.2019

 

W dniu 02.03.2019r.  około godziny 14.30  strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli silne zadymienie pochodzące z terenu  położonego nieopodal Alei Piłsudskiego przy stacji paliw. W wyniku podjętych czynności sprawdzających na miejscu ujęto mężczyznę wypalającego kable na wolnym powietrzu. Rozprzestrzeniający się ogień ugasili wezwani na miejsce strażacy z JRG PSP Polkowice. Ujęty sprawca, po sprawdzeniu legalności pochodzenia materiałów, które wypalał, został ukarany mandatem karnym.

 


Potrącony pies - Guzice

15.03.2019

 

W dniu 05.03.2019r.  około godziny 21.05 strażnicy udali się do miejscowości Guzice w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o potrąconym przez nn. pojazd psie, który leży w pobliżu jego posesji. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali zgłaszającego oraz opisanego psa, który posiadał obrażenia tylnych kończyn. Po sprawdzeniu oznakowania psa ustalono jego właściciela, który przybył  na miejsce zdarzenia i zaopiekował się psem – udając się z nim do lecznicy weterynaryjnej. Właściciel zwierzęcia został pouczony za nie właściwe zabezpieczenie posesji, z której zwierzę się wydostało bez jego wiedzy.

 


Starszy mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Miedziana

15.03.2019

 

W dniu 08.03.2019r.  o godzinie 15:40 patrol SM  udał się na ulicę Miedziana 7-9 w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który  siedzi na ławce i prawdopodobnie zasłabł. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali starszego mężczyznę, który był przytomny i trzeźwy. Jak ustalono ww. ma problemy z poruszaniem się i nie może dotrzeć do domu. Na jego prośbę powiadomiono rodzinę, która przyjechała na miejsce i zabrała ww. do domu. Do czasu ich przybycia strażnicy zaopiekowali się mężczyzną na miejscu zdarzenia.

 Ujęty sprawca niszczenia mienia - ul. Dąbrowskiego

27.02.2019

 

W dniu 14.02.2019r.  o godzinie 22.35 strażnicy SM Polkowice na prośbę dyżurnego KPP Polkowice udali się na ulicę Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. agresywnym mężczyźnie, który wybił szybę w drzwiach wejściowych do bloku. Patrol SM wykonał kontrolę wskazanego terenu, ale nikogo tam nie zastano.  W związku z czym udano się na poszukiwania tej osoby na  terenie osiedla. O godzinie 23.00 otrzymano ponowną informację, iż sprawca znajduje się w klatce schodowej. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli opisanego mężczyznę i przekazali go policji do dalszych czynności.

 


Mężczyzna leżący na chodniku - ul. Dąbrowskiego

27.02.2019

 

W dniu 15.02.2019r.  o godzinie 19:50 patrol SM  udał się w rejon ul. Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali znanego im bezdomnego. Mężczyzna  był nietrzeźwy ale przytomny. Ponadto posiadał widoczne obrażenia głowy i ręki w związku z czym na miejsce wezwano zespół PR, który podjął decyzję o zabraniu mężczyzny na badania ambulatoryjne.

 


Niewłaściwe zachowanie mężczyzny w PCUZ

27.02.2019

 

W dniu 20.02.2019r.  około godziny 5.00  patrol SM udał się na teren Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych w związku ze zgłoszeniem pracownika ochrony obiektu o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. Na miejscu strażnicy wraz z przybyłym patrolem policji ujęli opisanego mężczyznę. Ponieważ jego zachowanie wskazywało, iż może on być chory wezwano na miejsce zespół PR, który podjął decyzję o zabraniu mężczyzny do szpitala.

 


Porzucony pies - ul. Targowa

27.02.2019

 

W dniu 22.02.2019r.  około godziny 18.15 dyżurny SM zauważył przywiązanego do barierki przed siedzibą Straży psa. Zwierzę było wystraszone, a w pobliżu nie widać było żadnej osoby, która mogłaby być jego właścicielem. W związku z powyższym sprawdzono chip psa i ustalono osobę sprawującą nad nim opiekę. W toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono, iż mężczyzna porzucił psa w celu wyzbycia się go, gdyż sprawował mu dużo problemów. Strażnicy wezwali na miejsce pracownika Przytuliska z Przemkowa, który zabrał psa, zaś sprawa jego opiekuna trafiła do policji w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa  z ustawy o ochronie zwierząt.

 Fałszywy alarm - ul, Skrzetuskiego

13.02.2019

 

W dniu 28.01.2019r. o godzinie 13.05 strażnicy SM Polkowice na prośbę dyżurnego KP PSP udali się na ulicę Skrzetuskiego w Polkowicach w celu zabezpieczenia działań JRG w związku ze zgłoszeniem o podejrzeniu zgonu w jednym z mieszkań. Na miejscu zdarzenia podczas prowadzonych czynności okazało się, iż zgłoszenie było bezpodstawne, w związku z czym strażnicy ujęli sprawcę wszczęcia fałszywego alarmu i przekazali go przybyłemu na miejsce patrolowi policji w celu podjęcia dalszych działań.

 


Spalanie ram okiennych - ul. Mickiewicza

13.02.2019

 

W dniu 29.01.2019r. o godzinie 10:30 patrol SM kontrolując teren ulicy Mickiewicza zauważył silne zadymienie. W toku podjętych czynności wyjaśniających ujęto mężczyznę, który spalał w ognisku ramy okienne wbrew zakazowi określonemu w ustawie o odpadach. Mężczyźnie nakazano natychmiast ugasić ognisko i przekazać odpady na składowisko. Za swoje zachowanie sprawca został ukarany mandatem karnym.

 


Zadymienie w lesie

13.02.2019

 

W dniu 29.01.2019r. około godziny 13.25 patrol SM udał się na teren leśny przy Alei Józefa Piłsudskiego w związku ze zgłoszeniem o zadymieniu wydobywającym się z lasu. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali pracowników firmy dokonującej zrębu, którzy spalali w ognisku pozostałości po swojej pracy. W trakcie tych czynności na miejsce przybył również zespół JRG PSP Polkowice zaalarmowany zadymieniem lasu. Sprawca rozpalenia ogniska i spalania odpadów został pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

 


Asysta dla JRG - ul. Polna

13.02.2019

 

W dniu 29.01.2019r. około godziny 19.20 na prośbę dyżurnego KP PSP strażnicy udali się na teren ulicy Polnej w celu zabezpieczenia działań JRG związanych ze zdarzeniem drogowym. Na miejscu okazało się, iż kierujący pojazdem marki Opel z niewiadomych przyczyn nie opanował samochodu w wyniku czego auto znalazło się w przydrożnym rowie. Strażnicy zabezpieczyli teren działań JRG oraz na prośbę dowódcy akcji przewieźli osobę poszkodowaną do PCUZ P-ce.

 


Pies bez szczepień - Trzebcz

13.02.2019

 

W dniu 05.02.2019r. około godziny 16.00 strażnicy udali się do miejscowości Trzebcz w związku ze zgłoszeniem o pokąsaniu nieletniej dziewczynki przez psa. Na miejscu zdarzenia w toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono, iż nieletnia przechodząc obok posesji na której znajdował się pies przełożyła rękę przez ogrodzenie i została ugryziona. Strażnicy udali się na teren ww. posesji w celu sprawdzenia szczepień psa i obowiązku jego oznakowania. Po stwierdzeniu, iż właściciel zwierzęcia nie dopełnił obowiązku jego zaszczepienia, został on ukarany mandatem karnym oraz zobligowany do poddania psa obserwacji weterynaryjnej.

 Pies bez nadzoru - Sobin, ul. Gaikowa

03.02.2019

 

W dniu 14.01.2019r.  o godzinie 7.20 strażnicy SM Polkowice udali się do miejscowości Sobin, gdzie według zgłoszenia mieszkańca przy jednej z posesji na ulicy Gaikowej przebywa pozostawiony bez opieki i nadzoru pies. Na miejscu zdarzenia strażnicy odnaleźli opisane zwierzę oraz przeprowadzili rozpytanie wśród mieszkańców. Ponieważ nikt nie rozpoznał psa oraz nie posiadał on żadnego identyfikatora umożliwiającego identyfikację właściciela zwierzę zostało odłowione i przekazane do Hotelu dla Zwierząt w Przemkowie.

 


Zakłócanie porządku publicznego - ul. Skalników

03.02.2019

 

W dniu 15.01.2019r.  o godzinie 10:55patrol SM udał się na teren ul. Skalników 9 w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który wszczyna awantury i zakłóca porządek publiczny. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę i przeprowadzili z nim czynności służbowe. Po ich zakończeniu mężczyzna, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu został ukarany mandatem karnym.

 


Awantura w Parku

03.02.2019

 

W dniu 20.01.2019r.  około godziny 22.15  obsługa monitoringu wizyjnego CPZiW przekazała dyżurnemu SM informację o nn. osobach szarpiących się na terenie parku. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali kobietę oraz mężczyznę, którzy awanturowali się pomiędzy sobą. Ponadto mężczyzna głośno używał słów nieprzyzwoitych nie zważając na obecność innych osób. W toku podjętych czynności osoby te zostały pouczone za zakłócanie porządku publicznego, a dodatkowo mężczyzna ukarany za używanie słów nieprzyzwoitych. Po zakończeniu czynności oddalili się oni z terenu parku.

 


Ujęty sprawca kradzieży

03.02.2019

 

W dniu 21.01.2019r.  około godziny 5.55  na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na teren jednej ze stacji paliw w związku ze zgłoszeniem obsługi o nn. mężczyźnie, który dokonał kradzieży kawy nie dokonując zapłaty. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli opisanego mężczyznę i przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

 


Niewłaściwe zachowanie na terenie dworca PKS

03.02.2019

 

W dniu 23.01.2019r.  około godziny 12.10  strażnicy udali się na teren dworca PKS w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie głośno używającym słów nieprzyzwoitych w obecności innych podróżnych.  Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali ww. mężczyznę i przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające. Za swoje zachowanie sprawca został pociągnięty do odpowiedzialności karnej w drodze mandatu karnego.

 


Asysta dla KPP - ul. Dąbrowskiego

03.02.2019

 

W dniu 27.01.2019r.  około godziny 10.20  na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Dąbrowskiego w celu udzielenia wsparcia dla patrolu policji podczas interwencji związanej z awanturującym się mężczyzną. Na miejscu zdarzenia strażnicy wraz z policjantami obezwładnili agresywnego mieszkańca, który półnagi poruszał się po korytarzu budynku. Ww. został zabrany przez przybyły na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego.

 Otwarty pojazd  - ul. Ociosowa

15.01.2019

 

W dniu 03.01.2019r.  o godzinie 13:50 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się na ulicę Ociosową w związku ze zgłoszeniem o stojącym na parkingu pojeździe z otwartymi drzwiami. W toku podjętych czynności strażnicy odnaleźli opisany samochód i zabezpieczyli go. Następnie ustalili właściciela pojazdu, który przybył na miejsce zdarzenia i zabezpieczył swoje mienie.

 


Mężczyzna leżący na klatce - ul. Legnicka

15.01.2019

 

W dniu 09.01.2019r.  o godzinie 23:10 patrol SM udał się na teren ul. Legnickiej 7 w związku ze zgłoszeniem o leżącym na klatce schodowej nn. mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali ratowników medycznych, którzy badali mężczyznę. Po zakończeniu ich czynności mężczyzna, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu udał się samodzielnie do miejsca zamieszkania.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Kopalniana

15.01.2019

 

W dniu 12.01.2018r.  około godziny 21.45 patrol SM udał się na teren parkingu przy ZG Polkowice ul. Kopalniana w związku ze zgłoszeniem ochrony obiektu o leżącym na zewnątrz mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia strażnicy odnaleźli i dobudzili znajdującego się w stanie nietrzeźwości mieszkańca Polkowic. Mężczyzna nie chciał pomocy lekarskiej w związku z czym umieszczono go w radiowozie i przewieziono do miejsca zamieszkania, gdzie został pozostawiony pod opieką rodziny.

 


Drzewo na drodze - droga do Tarnówka

15.01.2019

 

W dniu 13.01.2019r.  około godziny 22.00 na prośbę dyżurnego KPP patrol SM udał się drogę do Tarnówka w związku ze zgłoszeniem kierujących pojazdami o powalonym na jezdnię drzewie, które utrudnia przejazd. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie, a ponadto zastali tam autobus, którego kierowca  podczas zawracania ugrzązł  na poboczu. Na miejsce strażnicy wezwali strażaków z OSP oraz zabezpieczyli teren działań JRG. Strażacy wyciągnęli autobus na drogę, a następnie usunęli drzewo na pobocze udrażniając przejazd.ROK 2014 >>>>

ROK 2015 >>>>

ROK 2016 >>>>

ROK 2017 >>>>

ROK 2018 >>>>